1:12 CUPEN

TÄVLINGAR: 1=Falun MRC, 2=Örebro RBC, 3=Örebro RBC, 4=Norrtälje RCM, 5=MK Eskil, 6=Falun MRC, 7=Bofors MRK (4 bästa resultaten + final)
plats NAMN Klubb 1 2 3 4 5 6 7 FLITP. TOTALT
1 Mikael Nilsson Staffanstorp HS 50 50   50 50   50 20 270
2 Christoffer Hedlund Norrtälje RCM 48 43 46 46 46   48 24 258
3 Maxx Rosén MHF Skarpnäck 42 46 44 42 40 50 42 28 252
4 Marcus Landén Västerås MS 44 44 39 40 42 48 38 28 244
5 Roland Ström MHF Skarpnäck   39 48 39 44   44 20 234
6 Peter Frodell Örebro RBC   42 41   43 44 30 20 220
7 Marcus Toll Bofors MRK   48 50 48     43 16 205
8 Christian Andersson Vadstena RRC 38 33 28 32   42 33 24 202
9 Magnus Hedlund Västerås MS 46   38 43     41 16 184
10 Johan Ode Bofors MRK   41 42 37     36 16 172
11 Robert Hymander MHF Skarpnäck     35 38 39   40 16 168
12 Ola Laqvist MHF Skarpnäck     36 35 38   31 16 156
13 Johan Sjögren Västerås MS 39   31   36   32 16 154
14 Mikael Gustafsson Bofors MRK     43 41   46   12 142
15 Tomas Ohlsson Örebro RBC   40     41   39 12 132
16 Daniel Jonsson MHF Skarpnäck       34 37   34 12 117
17 Niklas Johansson MHF Skarpnäck       44 48     8 100
18 Peter Utas MK Eskil   38 40         8 86
19 Per Östensson Västerås MS 41     36       8 85
20 Knut-Oskar Martinsson Bofors MRK   35 34         8 77
21 Dennis Nilsson Bofors MRK   34 32         8 74
22 Bengt Bergren Bofors MRK     30 33       8 71
23 Michael Brandt Uppsala RC             46 4 50
24 Klas Runesson MK 101010 43             4 47
25 Tomas Karlsson MK Eskil           43   4 47
26 Ove Halvarsson Västerås MS 40             4 44
27 Tobias Emilsson Lycksele MK             37 4 41
28 Åke Hedlund Norrtälje RCM 37             4 41
29 Viktor Fredbäck MK Eskil   37           4 41
30 Micke Hahne Lidingö RCK     37         4 41
31 Johan Bornetjärn Säffle MC   36           4 40
32 Matti Andersson Finnvedens MRK             35 4 39
33 Ken Johansson Örebro RBC     33         4 37
34 Stefan Larsson Bofors MRK     29         4 33


Uppdaterad 2002-03-10
Av Jörgen Gustafsson